zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Help me please, thanks.
Can someone help with math homework
This shift toward mass production affected consumers
According to "When Rome Went to Britain," what resources made the conquest of Britain of interest to the Romans? How were these resources used throughout the Ro
Write each expression using a single exponent. A. 5^3/5^6 B.(14^3)6 C.8^3•8^6 D.16^6/16^3 E.(21^3)^-6
Robert is a wealthy businessman who wishes to purchase a particular property. realizing that the price might become inflated if his name is made known, he asks
Ron, Kent, and Sharon assembled 734 newsletters. Ron could assemble 124 per hour, Sharon 132 per hour, and Kent 118 per hour. One morning the three worked a tot
Christine is planning to install a device that can provide information on the route her child takes from home to school and back. Which device should she instal
3×3×2=6× whats the answer. using associtive property
what is 37.06 on ft to sq yrds