zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

What culture believes health is harmony between man and nature?
What is a communicable disease ?
1.    How does the friction affect forward motion? Give an example. 2.    Describe two ways to change the frictional force between two solids surfaces. Change t
What is the main religion of Latin america
What is a series of events that cells go through as they grow and divide
How did the Declaration of Independence change the nature of the American Revolution?
There is an inverse relationship between x and y. If y is when x is 3, what is x when y is 9? 3 5
State two ways in which a single-celled organism, such as amoeba, and a human body are alike?
how might a scientist a determine  whether trait sex-linked by observing the offspring of several genetic crosses
What is a communicable disease ?