zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

essay on the topic of science and technology in 150 words​
Melanie observes a marble travel along a horizontal path at a constant rate. The marble travels 1/30 of the length of the path in 2 1/4 seconds. At that rate, h
I need help with this plz
3 . Based on the histogram above, how are the data distributed, and where is the mean located in relation to the median? A. Negatively skewed, and the mean is t
Insert 3 rational numbers between 1 /4 and 1/3 using mean method​
which of the following will cause the average fixed cost curve of making cigarettes to shift? A. A $5 million penalty charge to each cigarette maker B. A $1 per
30 points!!! Find the area of each. Round to the nearest tenth. Do not include units in your answer (ie. ft, in, km, etc)(triangle-FR) *
............................​
What should an email pitch include?
Which historical circumstance most likely influenced the writing of this passage? life under the rule of Lenin’s communist Russia, in which everyone shared and