bigbutt0000087 bigbutt0000087
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

magizen cost 1.50 magizen cost 2 each cost for you and friend 10.50

Respuesta :

sionnaf13
sionnaf13 sionnaf13
  • 03-10-2018

basicly it is addition add 50 cent 4 times then add the dolars to that witch will get you to 6.00 bucks add the taxes witch is 5 bucks and 50 cent so 10.50 is your ansewer

Answer Link

Otras preguntas

five ninths times the difference of f and 32
provide 3 details on how civilizations develop
A cliché is a _______ expression. A. worn-out B. foreign C. new D. wordy
A single box of thumb tacks weighed 3 1 ⁄2 ounces. If a teacher had 4 1⁄7 boxes, how much would their combined weight be?
In marine west cost climate, ocean winds cause?
The proteins in the cell membrane allow substances to come or go, based on their concentrations. This is an important part of _________________, which maintains
which quantity identifies an element? 1. Atomic number 2. Mass Number 3. total number of neutrons in an atom of the element 4. total number of valence electro
What is the value of the expression |x| + |y + z| when x = –6, y = –3, and z = –5?
ian has 12.2 ounces of ketchup he uses 1/20 of the ketchup every time he has buafflo burger how many ounces of ketchup are left after ian has eaten 4 burgers
A single box of thumb tacks weighed 3 1 ⁄2 ounces. If a teacher had 4 1⁄7 boxes, how much would their combined weight be?