garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

What is 23 less than x?
what happens when a peppermint is put in these three things soda, vinegar, lemon juice, and milk plz help me i need this for my science project due in exactly 2
Two ants are at a common point at time t=0, the first ant starts crawling along a straight line at the rate of 4 ft/min. Two minutes later, the second ant start
list and describe two powerful forces of nature caused by plate tectonics
The angles of a quadrilateral measures 80,100. 100 and 80 in this order . what kind of quadrilateral has this shape? how do you know?
Most cells that experience mutations or damage _________. Select one: a. become cancer b. undergo apoptosis c. become a malignant tumor d. undergo metastasis
How do I find the percent of 38% of 50
what is the declaretory act
Evaluate the related series,of each sequence -9,-16,-23,-30,-37,-44
You and 3 friends order a pizza, 4 large drinks, and a loaf of cheese bread. You split the cost evenly with your friends. What order of operations would you use