jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

Which device uses radio waves? ceiling fan microwave oven air conditioner x-ray machine?
In aerobic cellular respiration, glucose is broken down in a series of reactions to produce carbon dioxide and water These reactions provide the energy necess
PLEASE HELP!!!!!!!! What is meant by “the United States found itself fighting a war on two fronts?” Please use sentences. This is for Vietnam.
find the surface area of a cylinder with the height of 8km and a diameter of14find the surface area and the volume of each figure round your answers to the near
Which of the following options represeWrite the point-slope form of the equation of the line that passes through the points (6, 6) and (-6, 1). Include your wor
If a spaceship of proper length 40 m is measured to have a length 30 m, how fast is it moving?
5. A high school has 16 math teachers for 1856 math students. What is the ratio of math teachers to math students?
As an MA, how can you professionally ask a patient about birth control?
When hamlet first encountered the ghost what did he wonder?
Materials in which electric charges move freely such as copper and aluminum are called