daysha1646
daysha1646 daysha1646
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

Raphael went to the store and bought212 pounds of chicken for $9.00. What was the cost per pound of the chicken? Round your answer to the nearest cent, if necessary.

Respuesta :

jessica264
jessica264 jessica264
  • 01-11-2018

23.50

divide 212 / 9

Answer Link

Otras preguntas

Ron charges $10 to park a car in his parking lot. He pays $50 per day to rent the lot. If 40 cars park in his lot during the day, how much does he earn after ex
Kellie walks 1/4 mile in 1/14 hour. At what rate does kellie walk
Please answr ASAP !!!!!!# BRAINLIEST ANSWER AND 10 PTS !!! Match each kingdom to an important event : OLD KINGDOM,NEW KINGDOM, AND MIDDLE KINGDOM A. Theban pri
While poison is the main suspect in the case, what are other ways a person could die of hypoxia?
what are expressions
Write using only positive exponents. 36x^-4y^2z^0/5x^2y^-3z^-2
Briefly explain one development during the 1920s that changed attitudes toward prohibition.
Leigh charges $25 for a haircut. She pays $75 per day to the owner of the business. If she does 12 haircuts during the day, how much does she earn after expe
(9.5-3x1 1/2)÷0.5 A. 0.5 B. 5 C. 10 D. 19.5
Was taking over the radio the first thing nazis did