jennessiie
jennessiie jennessiie
  • 02-11-2018
  • Mathematics
contestada

find the price of one marker if five markers cost $35

Respuesta :

debinbk debinbk
  • 02-11-2018

Answer:

$7

Step-by-step explanation:

35/5 = 7

$7 for each marker.

Answer Link
0dds8 0dds8
  • 02-11-2018
One marker would cost $7 because 35/5 is 7
Answer Link

Otras preguntas

just want a ride with​
1+y=-4/5x-2 Solve for Y
The welding rate of a third robots is represented by the equation t=10.8w, where t represents the time in minutes ans w represents the number of welding tasks.
why was Louisiana the least likely state to secede
Given the formula, y = 3x + 4, enter the value of y in the text box below where the value of x is 2. X y = 3x + 4 (x, y) 0
Aside from protective equipment, what other ways can you stay safe when taking part in athletic events?​
Select the reason that supports the following statement?
This giving, (or receiving or sharing) of electrons is called a bond. So the bigger atoms (at the bottoms of Groups 1 and 2) in the first groups of the Periodic
essay about tihar on short ​
Simplify Negative 3 over 2 ÷ 9 over 6.