micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

what is 81/45 in simplest form
true or false most brain activity stops during sleep
how do u write a ratio in simplest form for 42/28
TRUE or FALSE The melting and boiling points of quartz are very high because of the compound’s network structure.
steve and his brother used to work at the same organization. a few months ago their employer terminated them because the business had slowed due to slow economi
evaluate the following expression using the values given: find 3x2 − y3 − y3 − z if x = 3, y = −2, and z = −5.
Bill wants to rent a car. Rental company A charges $35 per day plus $0.10 per mile driven. Rental company B charges $25 per day plus $0.15 per mile driven. Aft
how much bigger is 3 1/4 than 1 3/4 writing your answer as a decimal
x^lg(x)=100^x find x
a patient taking _______ would have a history of mental depression.