jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

Your family would like to develop healthier eating habits. Which of the following strategies would be the best approach to reaching that goal? Replace all the
Solve for x. 4 = log2x
Propose 5 ways in which the goverment can ensure that the help it offers is recieved only by the people who are needed
What is 2 1/6+3 5/6 in mathematics
evaluate |-10| - |-8| -2 2 18
Workers in the city of what earned the highest wages in 1700
Which one is bigger 95.580 or 95.58
what is the value of this expression 15−5 125 3125 25 13125
The ceremony in which men became vassals to their lord was called:
What s 5346 x 7256 =