yadiegarcia0523 yadiegarcia0523
  • 03-02-2019
  • Mathematics
contestada

A cabinmaker buys 3.5 liters of oat varnish the varnish cost $4.95 per liter what is the total cost of 3.5 liters

Respuesta :

adohrn2163
adohrn2163 adohrn2163
  • 03-02-2019

The answer is $16.08


Answer Link

Otras preguntas

How many hawksbill turtles are left in the world?
Indicate true or false as to whether the following equation is quadratic 2x-4x+1=0
what is 1/2 plus 9/10
Explain the statement that waves cause both constructive and destructive change to the shore line
Any facts on string art? I can't find any!
Two famous Elizabeth Blackadder paintings ?
What do epidermis and the dermis have in common? Could you please help me with me questions?
a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples
The edge of one cube is 4 m shorter than the edge of a second cube. The volumes of the two cubes differ by 1216 m^3. Find the edge of the smaller cube.
Who were the 'KKK' and what were there intentions? (Teacher didn't tell me)