alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

What is the percent decrease from 60 to 39?
what problems was the Yuan dynasty facing during its decline?
PLEASE HELP ME I AM STUCK PLEASE PLEASE PLEASE
How do I solve 3a=57
Can the density of an object change?
What is .49735 written in scientific notation
What is the best definition of the term “cottage industry”? a group of cottages that serves as a factory a group or community that starts an industry together p
Why did the United States become involved in the Philippines’ affairs? to help establish a democracy in preparation for independence to fight the Spanish-Americ
In retaliation for the Boston Tea Party, the British passed laws to punish Massachusetts. Specifically, the British closed Boston Harbor to trade until restitut
If (on earth) an object falls 18m and loses 36J of GPE. What is the objects mass?