jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Which country was under the rule of Portugal, based on the map of European colonialism in Africa? France Britain Portugal Germany Belgium Spain Italy Independen
it's all in the photo pls help.​
In a particular library, 18% of the books are children's books, 53% of the books are adult fiction, and the rest are adult nonfiction. You select 3 books at ran
What could be some ways for the country to improve the economy? Explain
Carter asks 40 of his friends what their favorite type of music is. He records the data in a circle graph to display the results. Carter compares the data for e
Robin had twenty-five math problems and thirty-six science problems for homework. If she finished thirty-four of the problems at school, how many problems did s
Brainliest if correct
In January, Prahbu purchased a new machine for use in an existing production line of his manufacturing business for $98,000. Assume that the machine is a unit o
12(3+m) A.36m B.36+m C.36+12m D.3m+12m PLEASSSSEEE HELP ASAP 15
d = rt ; Solve for t