brainsbeauty66
brainsbeauty66 brainsbeauty66
  • 01-03-2019
  • Mathematics
contestada

Is the answer to this problem:
A)
B)
C)
D)

Is the answer to this problem A B C D class=

Respuesta :

schroederdestiny2004 schroederdestiny2004
  • 01-03-2019

Answer:

a

Step-by-step explanation:

Answer Link
ninahaeri952
ninahaeri952 ninahaeri952
  • 01-03-2019

Answer:

C

Step-by-step explanation:

Rational Numbers: This set is closed under addition, subtraction, multiplication, and division

Answer Link

Otras preguntas

Shay wants to buy a bag of honeycrisp apples. One bag has a cost of $6.00. If There are 12 apples in each bag, what is the unit price per apple. Show your work.
what's the adverb jenna rides her bicycle well​
Later in life, Douglass served as all of the following except _____. O- as a political appointee O- as a public speaker O- as a writer O- as a university profes
PLEASE HURRY What most contributed to the decline of Buddhism in India in the Middle Ages? growing popularity of Jainism Buddhist acceptance of Christian teach
What is so special about the hypothalamus section of our brain?.
you can helps me? f(x) = x + 1 g(x) = x - 1 (f o g)(x) = ? ​
What causes tuberculosis
I am stuck on this one please help
Evaluate 8w - 2p if w = 6 and p = -5
halp again u-u apparently my thing was too short so um yeah anyways-