moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

help 7th math please
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Poking fun at Americans and de-emphasizing their foreign origins helped McDonald's ________ become one of the strongest restaurants in their global network, and
Which ratio is not equivalent to 2:7​
hello today is my birthday please help !!
2( 1 - g) = 6 - 4g help pls!!
Which ordered pair makes both inequalities true? y > –2x + 3 y < x – 2 On a coordinate plane, 2 straight lines are shown. The first solid line has a posit
According to research, women and men differ in the way they experience and respond to stressors. When coping with stress, men were more likely than women to
Philadelphia, with a temperature of 2°C, is warmer than Buffalo, with a temperature of -6°C. Write an inequality for the relationship of these temperatures.
How do you think the Boston Massacre contributed to people’s opinion of the British soldiers? People keep giving me links so I'm re-posting this.