thayley thayley
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Pedro bought four packs of pencils for $19.96 how much did each pack cost

Respuesta :

zee5999 zee5999
  • 03-05-2019

Each pack would cost $4.99

Answer Link

Otras preguntas

Which equation represents a football player who runs 5yds/sec and starts on the 25 yard line? Question 1 options: y = 5x + 25 y = 5x - 25 y = 25x + 5 y = 25x -
Wave impact and pressure cause _____. refraction tides deposition erosion
What is the recommended next step after a defibrillation attempt?
Can someone please help me with this ?
List at least three features shared by the various popular diet plans discussed in this section
So for line of best fit, I got y=1.72x+73.35 and then I have to predict what grade a student would get if they read 15 books. Here, I got 99.15 Can someone chec
A gardener wants to run a border around the outside of her garden. She plots it on a grid to plan how much she will need. The garden is in the shape of a rectan
What are two examples of food products that a roux would be used as a base of the recipe?
Luke records Jesus' visit to Jerusalem when He was twelve years old for the Feast of the
how many eights are there in 4 over 9