RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

Help me with this please :)
if f(x)=3-2x and g(x)= 1/x+5 what is the value of (f/g) (8)​
Which of the following shows the division problem below in synthetic divisionform?5x2 + 9x-6X + 2A. -259-6B. 2596C. 2 5 9.6O D.D. -25 96​
What effect will replacing x with (x−3) have on the graph of the equation y=x2 y = x 2 ? A. slides the graph 3 units down B. slides the graph 3 units right C. s
please help me answer this in variable terms and constant terms -5.6x + 7 + 24y - 9
Hi how to solve this simultaneous equation
The present value of free cash flows is $15 million and the present value of the horizon value is $100 million. Calculate the present value of the business. A.
Proposed Exercises: Strength and Acceleration in Circular Movement In the situation illustrated below, a 7kg sphere is connected to a rope so that it can rotate
Mathematics, probability and chance Can somebody help me, I always thank and vote
Each packet of the cooking oil weighs 2/5th of a kilogram and one kilogram of the cooking oil costs $6.5. Sara went to the grocery shop to buy some items to sto