citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

What government action prompted the organization of two women’s suffrage groups in 1869?
contractions known as ____________ squeeze food through the length of the esophagus into the stomach
By the summer of 1941, what nation was the last holdout against germany's complete domination of europe
Please help me on this
Which period of geological history marks a time of life rapidly becoming more complex for the first time and a time for which we have an extensive fossil recor
create a data set that has 5 values. the mean should be 34.
In properties of logarithms, what is log2 25?
Which of the following statements about first sexual intercourse is TRUE? A. People who abstain from first sexual intercourse until marriage are more likely to
Two parallel lines are crossed by a transversal What is the value of y? help me
Find the circumference of the circle if the square has an area of 144 m2. Give your answer to the nearest tenth. Use 3.14 for pi