tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

write types of pronoun by giving good example​
Pls answer 20 pt reward!!!!
Which organism has the most available energy? sea urchin sea otter kelp elephant seal
Microsoft word is ____ software. (A) Application (B) Compiler (C) System (D) Programming
Kerajaan Srivijaya telah melantik penyelia kegiatan perdagangan dan pekapalan. Apakah gelaran jawatan tersebut? ​
Hi, How are you and your baby? I have something to ask regarding my studies. You know I'm using your old desktop at home to work on my university assignments, b
what is structure of the atom and charge of relative mass
balanced equation of CuCo3+ HCl​
What determines the stability of nucleus. explain?
define electric circuits. what are the essential components required to make an electric circuit?