iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

salma purchased a prepaid phone card for $20. long distance calls cost 24 cents a minute using this card. salma used her card only once to make a long distance
Kings code essay business studies
1)  True or false: A person following a vegetarian diet must complement proteins within each meal. 2)  Which of the following would be an appropriate source of
Read the paragraph and answer the question that follows: The town of Belmond, Iowa, needs to add weather sirens. The loud and steady wail would warn citizens of
Which of the following if added to this sequence A—G—A—T—G—C—G—A—G—T—T—A—C—G—G might create an insertion mutation? A.a fat molecule B.a sugar molecule C.a DNA m
plz I need this help 30 points What is the approximate percent decrease when a fish count goes down from 850 to 500?
Simplify (1/81) to the 1/4 power
Which endocrine gland controls the secretions of the pituitary gland? A. Thyroid B. Adrenal glands C. Pancreas D. Hypothalamus
2 ways in which the carbon is stored for a long time
which set of integers is included in (-1,3]?