xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

what's the answer a d please explain the claim,evidence and reasoning.​
Please help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
what is what is a network that is easy to maintain and cheap ​
An alloy is a mixture of metals. Suppose that a certain alloy is made by mixing 50 grams of an alloy that contains 52% copper with 78 grams of pure copper.
what is the constant proprotionality in the equation y=5x
Jordan and Roman travel the same route to work. Jordan leaves for work one morning and drives at a rate, r, of 56 mph. Roman leaves the house soon after, when J
Rashal is adding the expression below. Negative 3 + left-bracket (negative 7) + (negative 6) right-bracket First, he rewrites the expression. Left-bracket ne
Tonya lives in Texas. On a trip to Kansas her car broke down in Oklahoma. She used a gas station bathroom but did not buy gas. When she got to Kansas she refuel
Surgeons removed a sizable part of Tom’s stomach to prevent the spread of a cancerous tumor. Following a successful recovery, Tom’s reduced appetite for foo
Which sentence describes a cooperative organization?