Hyche Hyche
  • 02-02-2020
  • Mathematics
contestada

you can buy a box of 150 sharpie pens for $165 or a dozen for $13.50

Respuesta :

arieljs21 arieljs21
  • 02-02-2020

Answer: do the a dozen for $13.50

Step-by-step explanation: It will help save money

Answer Link

Otras preguntas

A student needs to use the metric system while measuring the length of a box. Which units should he use?
Which individual use religion as an argument against slave labor
In the thesaurus. What is another word for broken what is another word for broken
General McClellan was reinstated as commander of the army of the Potomac due to his ability to be able to do what
Why was the Middle East so attractive to outside travelers, invaders, and settlers from the time of the earliest civilization there?
Which resource is the main source of energy in the United States?
Given that a new fuel-efficient cars can drive 55 miles per gallon, how far can a car drive with nine gallons? 6.11 miles 455 miles 495 miles 540 miles I think
what 2 geographic features dominate south america
Define language and explain why it is important.
PLease Help Me [99 points]