leylaflores855 leylaflores855
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

Using the data in the table,what is the cost of 3 apples?

Respuesta :

iqbam17531659
iqbam17531659 iqbam17531659
  • 05-02-2020

Answer:you add anmd subtract

Step-by-step explanation:

the answer is 3 to 4

Answer Link

Otras preguntas

When a person is having a heart attack or a stroke, getting help immediately is critical. true false?
Insects may be preserved in the hardened sap of trees called
he audience’s voluntary stifling of their understanding that the performance is not real life is often called what?
Dehydration usually occurs slowly and does not cause death
Jackie buys a basket for $6, 2 pounds of apples for $3.50 per pound, and 2 pounds of oranges for $3.50 each per pound. The tax for the whole purchase is $1. Ex
The modern orchestra is much larger than the romantic orchestras of the past. truefalse
A chemical property is determined by the following:
the part of the nervous system that slow heart rate, increases intestinal and glandular activity, and relaxes muscles are the: The parasympathetic nervous syste
__________ is the school of psychology that believes perception is more than the sum of its parts—it involves a whole pattern. a. behaviorism b. structuralism
The surface of an office desk has an area of 15 square feet it's length is 5 feet how wide is the office desk