issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

which process is primarily responsible for the formation of the grand canyon? a) erosion b) combustion c) earthquake d) subduction
How many flat whole cubes would I use to model 1,200
In "Through the Tunnel," what could be seen as a symbol for Jerry's passage into manhood? a.the beach b.the local boys c.the foreign place d,the underwater tunn
what is the scientific notation 3700 and show the work
solve the following inequality: –1 6(–1 – 3x) > –39 – 2x
if (72)x = 1, what is the value of x? explain your answer
An effective revision process involves?
how much time does it take a person to walk 12 km north at a velocity of 6.5 km/h
varmint is an example of what language?
what is the meaning of the word resigned in this statement from Anti-Federalist Paper No.84? A. Given Up B. Divided Between C. Provided for D.Explained to