jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

1/f=1/a+1/b solve for f
Explain the importance of using feedback in improving own practice
Choose the answer.Read the closing of a letter below.with sincerest and warmest regardsWhich word or words in the closing should be capitalized?Question 3 optio
Jennifer is a 48-year-old woman who has had a heart attack. Her doctor admits her to a unit in the hospital that is specific to her condition. What abbreviation
Superman was said to be "faster than a speeding bullet." A Winchester rifle bullet travels at a speed of 1,924 miles per hour (mph). Which of the equations, whe
Read the sentence and select the correct sentence with the matching object pronoun : Il va me telephoner ce soir? A. Oui, il va me telephoner. B. Oui, il va te
One side of a triangle is half the longest side. The third side is 8 meters less than the longest side. The perimeter is 47 meters. Find all three sides.
increase 400 by 37%
Can some one help me plz I need 5 questions answered
Spirited Away, Astro Boy, and Princess Mononoke are classic examples of what artistic form?        A. Digital video   B. Pixar   C. Hokusai   D. Anime