lamariousreeves333 lamariousreeves333
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

If Darnell can buy 10 cases of water for $30.00, how much would it cost for 15 cases

Respuesta :

jazeesims22 jazeesims22
  • 01-04-2020

Answer:$45

Step-by-step explanation:

divide 30 by 10 which equals 3 and then muliply that by 15

Answer Link

Otras preguntas

Haley’s work evaluating (Negative 2) Superscript 8 is shown below. (Negative 2) Superscript 8 = (negative 2) (negative 2) (negative 2) (negative 2) (negative 2
Indicate whether each of the following audit procedures is a test of controls, a substantive test, or dual-purpose test. Next, indicate the financial statement
What are 6 reasons on why the US census is important
At 6: 00 a.m., Buffalo, NY had a temperature of 10℉. At noon, the temperature was −10℉, and at midnight it was −20℉. write a statement comparing -10 and -20
y = 7x if y = 196 , what is x ?
what is the caribbean sea
Yo _________________ dieciséis años
UPS charges $7 for the first pound, and $0.20 for each additional pound. FedEx charges $5 for the first pound and $0.30 for each additional pound. How many poun
Nancy goes out to lunch with. Jason and tim the total bill came to 27 dollars they decided to split the bill how much will each person pay?​
EASY POINTS!!!!! FIRST CORRECT ANSWER GETS 5 STARS PLUS A THANK YOU, AND MORE THAN 20 POINTS!!!