addiet1023
addiet1023 addiet1023
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

Find the product.

2/3 ·(-10)

Please help!

Respuesta :

Jaxonarnold02
Jaxonarnold02 Jaxonarnold02
  • 01-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:-6.6666r

Answer Link
fussellk
fussellk fussellk
  • 01-04-2020

Answer:

-20/3

Step-by-step explanation:

2/3 x -10/1

= -20/3

Answer Link

Otras preguntas

Zuri had specified costs of $6,000 for the adoption of Imani, who is a U.S. citizen minor child who was in the custody of a California state public agency. All
please help me on this​
Which word correctly completes this question? _____ sont les caractéristiques du portable? Qui Combien Quelles Pourquoi
The Franklins can claim a recovery rebate credit of $________ for Cristina on their 2020 tax return. g
write a program that creates a dictionry containing course numbers and the room numbers of the rooms whhere the courses meet
I need help anyone can anyone help
A 2-meter roll of fabric costs $1.36. What is the unit price?
________ are nonprofit independent groups that receive and distribute funds to influence the nomination, election, and defeat of a candidate.
Where and how do hurricanes form?
Which of the following best characterizes the "contradiction" that the author refers to?A. The subjects of Harper’s study enjoyed solitude, and yet as travelers