invictus3k invictus3k
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

If 0.4 cups of sugar costs $7.36 how much does 0.1 cup of sugar cost

Respuesta :

knightlyssaj knightlyssaj
  • 02-04-2020

Answer:

$1.84

Step-by-step explanation:

You take $7.36 and divide it by four.

Answer Link

Otras preguntas

Parallelogram EASY is drawn with diagonal ES. The measure of Angle AES is 40 degrees and the measure of Angle Y is 110 degrees. Find the measure of Angle A, An
Is it bad for skin to eat yoghurt after fish ?​
If you are to comply with Medicare’s guidance regarding educational events, which of the following would be acceptable activities?
Uses of non metallic minerals? Please help
Use triangles ABC and RST to answers the following questions. Is triangle ABC a right triangle? Explain your answer.
7. What is the ratio of the interior angles of a pentagon and a decagon?​
In triangle RST, m∠R > m∠S + m∠T. Which must be true of triangle RST? Check all that apply. m∠R > 90° m∠S + m∠T < 90° m∠S = m∠T m∠R > m∠T m∠R >
1532=8467 4286=5713 3059=
again help me pease ​
Look at the image, read, and select the correct option. Two month calendar with la Fiesta Nacional de Espana highlighted in blue on the month after September, t