ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

പിരിച്ചെഴുതുക കയ്യിൽ
Sometimes it can be difficult to measure unemployment in an economy because some people who have been actively looking for jobs may be discouraged to do so afte
how do I solve it I’ve been struggling for a little bit for mow
You have decided to take up carpentry and build your mother a set of shelves. However, you have not refined your skills very well and while sanding the shelves
Another term for a risky mortgage is a?
what was the importance of the anglo oriental college
50 points! Please help me! Show your work :D
please help me to simplify it ​
Children who are allergic to wheat should not eat:
Philip Malloy patriotism summary in 1 sentence