HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

How far does light travel in the time it takes sound to travel 1 cm in air at 20°c?
Sue used the equation y=10x to calculate how much money, y, she would make for babysitting x hours. How many hours did Sue babysit for if she made $260?
In China, the goal is to avoid A. personal rejection B. noncompetitiveness C. public embarrassment
The molarity of a solution of 5.0 g of kcl in 100. ml of solution is ________.
which of the following algebraic expression can be used to express the statement three less than z squared
What is a half circle that extends from the north pole to the south pole?
How far does light travel in the time it takes sound to travel 1 cm in air at 20°c?
The streams and smaller rivers that feed into a main river are called
Find the constant of proportionality for the table and write in the form y = kx. A) y = 9x B) y = 10x C) y = 90x D) y = 1 10 x
What was a primary reason Chinese immigrants came to the U.S. in the early 1850s