ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

I need help pleaseeeee
A website's ____ page provides basic information about the individual or organization and includes a navigation bar with links to other pages of information.
explain extraction of iron from iron ore ​
How do I solve this to create an equation in standard form?? plz help me explain this step by step. Thank you
Plzzz help due tomorrow
You can't control other people. The only person you can control is you. You have control over your mind. What would be 5 examples of important diction and 1 of
A group of scientists come across a rock that they can’t identify. They believe it’s made up of a certain type of mineral. Explain how the techniques you used i
Help me plz in this Plz pl p
Which number represents the approximate location of Pearl Harbor
How much aspirin will remain after 12 hours if a person took a single dose of 300 mg? The t½ of aspirin is 3 hours. a. 100 mg b. 37.5 mg c. 18.8 mg d. No