lavernealex098 lavernealex098
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Agrocery store sells brand a olive oil in a 33-fluid-ounce bottle for $16.50. the store also sells brand b olive oil in a large dispenser that customers can buy for $4.80 per cup.

Respuesta :

jasminbustos17
jasminbustos17 jasminbustos17
  • 01-05-2020
Brand A olive oil is cheaper, if that’s the question
Answer Link

Otras preguntas

we need any help on this home I can you turn it in by Monday so can you help me please. i need on 9 and 10
which is bigger 40% of 180 or 1/4 of 320
Define the term monogram. Why are they used by artists?
What events led to the collapes of the germany army and navy and their war effort during world war 1?
What is the answer to 2h/15=20?
How was the electoral college established?
I need a word problem with 43 divided by 5 with remainder 3 and the remainder is the important part
Juan and sara each measure the length of their 9.6 inch long math book three times they record their measurements as shown below
Translate the phrase; then simplify. Find the quotient of -32 and 4:
Speculate why a change in body temperature occurs?