emar3391
emar3391 emar3391
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Q4:
A box of 3 tube lights costs $3.72. What is the cost per tube light?

Respuesta :

alexfeldman09 alexfeldman09
  • 01-05-2020

Answer:

1.24

Step-by-step explanation:

divide 3.72 by 3

Answer Link
skylar06hillier
skylar06hillier skylar06hillier
  • 01-05-2020

Answer:

$1.24

Step-by-step explanation

$3.72 divided by 3= 1.24

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP HURRY What happened to a pharaohs body after he/she died? options: The were cremated They had the choice to be buried in the Nile or in the Sahara.
Paul's bathtub is clogged. He has to empty 30 liters of water by hand. If Paul carries two buckets each trip, what combination of sizes allow him to empty the b
explain why HHS workers should not impose their own values on their client while advocating for client needs?
what is the volume of the cylinder below?
Frederick taylor popularized the idea of improving work through observation and​ analysis, known as
can somebody please help me.​
Corrina is a 25-year-old pregnant woman. her need for _____ is 50% higher than before she became pregnant
What does Luigi Barzini mean by “the importance of spectacle” and what does he attribute it to?​
What is the closed linear form of the sequence 3, 4, 5, 6, 7, ...? A) an = 2 + n B) an = 2 - n C) an = 3 + n D) an = 3 - n
how do local laws reflect moral views and standards