kathytwilight1135
kathytwilight1135 kathytwilight1135
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Rachel bought 8 pounds of granola at $3.10 a pound for a hiking trip. How much did she spend altogether?

Respuesta :

lovelilly23470aj lovelilly23470aj
  • 04-05-2020

8 x 3.10 = 24.80

She spent $24.80 all together

Answer Link

Otras preguntas

Help with this please I need help
GUYSSSSSS!!!SOLVE IT WITH EXPLAIANTION​
Choose the best Spanish equivalent to the phrase. I am asking for a red sweater. Pido un suéter rojo. Pregunto un suéter rojo.
Gill earned $10 on Thursday,$20 on Friday,and $15 on Saturday selling necklaces.He sold each necklace for the same amount.What is the most he could have charged
A ladder that is 8 ft long is resting against a wall. The ladder is set at an angle of 66° on the ground. How high up the wall will the top of the ladder reach?
What are the three layers of blood in the tube afer being spun?
Please do this in the simplest form
How many participants passed away from the study? Tuskegee Experiment
A literary symbol is an object that takes one or more___ meanings beyond its literal meaning.
3. What can you infer about how Levy’s experiences with racial prejudice compare to that of her family when they first arrive in Britain? Has it gotten better o