eleanorgraceredman
eleanorgraceredman eleanorgraceredman
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada


Jane bought 6 containers of yogurt for $2.88. Which of the following have the same unit rate? (Check all that apply.)


1 container for $0.46
3 containers for $1.44
8 containers for $3.84
5 containers for $2.40

Respuesta :

ashnachatrathi
ashnachatrathi ashnachatrathi
  • 04-05-2020

Answer:

the last 3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the answer to this?! 2/3x−1/5x=x−1
odlohh and und do do Dogg did come fjdudueeufjduvkkfifudurudueew he did due from c 3':++55427​
> Question 8 Simplify 7d-5+9c-c-3-4d > Question 9 Simplify 5h+3-9g+h-g+7
True or False: 2(5m-n) is in simplified form?
give two ways to write the expression as a phase for 15-b​
NEED HELP!!! Which word best describes a form of energy associated with molecules in motion and heat? Thermal energy Kinetic energy Vaporization Condensation
How does DNA polymerase help the promoter and terminator sequences in transcription
1. What is percent of change formula
Write a paragraph that contains "your" six times in it pls don't make it babyish
Choose the word that correctly completes the analogy. inhibit : obstruction :: A. encourage : reinforcement B. heavy : lifting C. marketing: retailing