misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In which system of government would states function independently of eachother
who is my babymomma from Hopewell va
Why would the framers want Congress to be more powerful than the executive branch? a. because it was in control of making laws b. because it was smaller than th
8r-5q=3, for q? solve each equation or formula for the specified variable.
In which sentence does the verb agree with the subject? A.Island of the Blue Dolphins is based on a true story. B.Gulliver's Travels have been adapted for m
a ____ visually depicts a relationship between two variables
30 over 7 as a decimal
Given a cube with a volume of 27 cm3, what is the volume of a square pyramid that can fit perfectly inside the cube? 3cm 6cm 9cm 12cm
maintaining internal conditions within in an organism is a characteristic of life known as _____.
You place a balloon in a closed chamber at standard temperature and pressure (STP). You cool the chamber to half of its original temperature while leaving the p