magalhaessabrina26 magalhaessabrina26
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

A phone company offers two monthly plans. Plan A costs $18 plus an additional $0.11 for each minute of calls. Plan B costs $8 plus an additional $0.13 for each minute of calls.

Respuesta :

Akolism256
Akolism256 Akolism256
  • 04-05-2020

Answer:

you did not tell us what to calculate in the question

Answer Link

Otras preguntas

The price of 2 pears and 6 apples is $14. the price of 3 pears and 9 apples is $21. find the price for one pear and one apple
What type of syntax is shown below? turning the corner, the post office was on my right
Simplify (√-2+√-5)(-√-2-5√-5).Please
You should record questions about a poem when you read it. True False
10 countries and their currency
How would your life and the lives of your friends, family, and neighbors be different if suddenly a law such as the nuremberg laws imposed on your culture
Select the objects that hold the same amount og liquid as a 128-fluid-ounce jug. mark all that apply Options: A) Two 1 quart bottles B) Four 1 quart bottles C)
Which fossil occur on the most land mass what does this suggest about when these particular contients broke up?
the longer leg of 30°-60°-90° triangle is 16√3. how long is the shorter leg?
Which type of cell is essential in fighting disease? erythrocytes leukocytes thrombocytes mast