vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Stacey is trying to remember the big five personality traits discussed in her introductory psychology class (conscientiousness, agreeableness, neuroticism, open
Do lobbyists exert influence among all three branches of government? Why or why not?
The product of y and 5
Please help me with these questions I’m not very good with This topic
what is 8.525 rounded to 2 decimal place????
I need help on 1-3 please help !!!! I need to show work .
Please help me with these questions I’m not very good with This topic
The factor that is changed throughout an experiment is called the _______. A. apparatus B. constant C. variable D. hypothesis
Gila Monsters are one of two types of venomous lizards in the world.  If you wanted to avoid coming across the Gila Monster when hiking in Arizona you would wan
Some people feel that the expense of pollution-controlling devices could lead to business failures and job losses; other people disagree. which is an argument m