Kaliathao2188
Kaliathao2188 Kaliathao2188
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Pay for 3 gifts and get 1 free or use a coupon for 20% off? Which shopping deal would you choose? There is no right or wrong answer, but you must justify your choice mathematically.

Respuesta :

RemiTheRat
RemiTheRat RemiTheRat
  • 05-05-2020
15 dollars for 4 gifts or 4 dollars for 1 gift. Idk if u can use 20% off for 4 gifts but if u do that it’s 16 dollars.
Answer Link

Otras preguntas

A cylindrical grain bin has a radius of 7 feet and a height of 25 feet. How many cubic feet can the unit hold?
Determine the measure of angle FGC. A. 22° B. 70° C. 11° D. 120°
16.72911 liters rounded to the nearest whole is liters.
Help! ASAP Which of the following is a circular wave?
A five pound bag of apples costs $3.45. What is the unit cost of apples
Please help. I need it by tonight
Billy’s father tells the boys that it’s sallie is- Going to start working at the tavern again Waiting for them in Muncie A negro Their grandmother
unsaturated and saturated lipids exhibit different characteristic based on their structures wich characteristic is unique to saturated fatsA:forms covalent, car
What is an alignment of text in which the text is evenly aligned on both the left and right margins
I need help with these. Can someone help me?