brownmicaley
brownmicaley brownmicaley
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

if I paid 38 dollars for 2800 apples how much would one cost me​

Respuesta :

ella8325 ella8325
  • 01-06-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-06-2020

Answer:

$73.68

Step-by-step explanation:

2800 divide by 38 equals 73.68

Answer Link

Otras preguntas

Find the missing number to make these fractions equal. 18 9 6 24
Although the pope claimed that he was head of all Christian churches, Byzantines thought other bishops were equal to the pope. Please select the best answer fro
The federalist political party existed around 1787 believed that the federal government should be?
What are the 8 themes of the Roman Empire
Sheridan Company sells merchandise on account for $1600 to Borth Company with credit terms of 2/12, n/30. Borth Company returns $300 of merchandise that was dam
I need help with this pls
fruit costs $4/pound; granola bars are $1 each. You have a budget of $48. You need at least 10 granola bars.
Read and choose the option with the correct answer. El Ratoncito Pérez left this riddle for Betito. Read it and answer the question. Primero, me siento en la si
what type of government most commonly has coalitions?
The systems engineering method applies to the advanced development phase in a similar set of four steps, as it does to the preceding concept definition phase. F