myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

how many earth years does it take mercury to go around the sun?
_______ is an important step of the marketing process because it involves the process of systematically collecting, recording, and analyzing data on what consum
Translate the equation 3 times the sum of 4 times a number and two is equal to 15 times the number
describe how World War 1 soldiers were impacted by the flu
A car was bought in 2009 for $120000. it 2016 it value decrease by 20%. it's value decrease by 10% of it's value in 2010.fond the value of the car at the end of
Use logarithm to the base 10 to find the natural logarithm of the given number.14 (Round to four decimal places as needed.)​
How is this the right answer pls explain
Write in exponential notation. 1. 0.615 =​
How did the Maya civilization impact later civilizations
What is the relationship between frictional force and the normal force