boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

Isaac has a points card for a movie theater. He receives 65 rewards points just for signing up. He earns 12. 5 points for each visit to the movie theater. He ne
If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will the berries are $3 per lb
help. i’ll mark brainlist
what is 6.729 x 8.3 (show ur work thanks)
Read the writing prompt. Life in the 21st century is fast paced. Studies have found that most adults and even teenagers report feeling high levels of stress to
true or false new mexico was an original american colony.
Martin is two years younger than three times his daughter Ada’s age. The sum of their ages is 54. If Ada’s age is given by a, then which equation below fully mo
Alvin was making chicken parmesan, but he only wanted to make 1/2 of the recipe. If the whole recipe called for 1/2 of a cup of bread crumbs, how many cups will
A number divided by -9​ is -16
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!