asantavares
asantavares asantavares
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

plums are priced at 3 for 35p how many can be bought for $2.10

Respuesta :

TrainerTips
TrainerTips TrainerTips
  • 03-09-2016
15 plums is bought for $2.10
Answer Link

Otras preguntas

Kara is 18 years younger than Joseph. Twelve years ago, Joseph was 4 times as old as Kara. Find their present ages.
write in pence the value of The 9 in £8.90
The Scythians divided into what two branches?
Which is considered a major contribution of Mesopotamian civilization? A. They discovered how to cultivate cotton. B. They invented a complex system of writing
Two co-teachers, Daniel and Mathew, have to grade a set of math journals. Daniel grades 45% of the journals. Mathew has to grade 121 journals. How many journals
why did sectional differences grow in the 1820s
how many eighty fours are in 672
Glycolysis is a body process which involves: a.the passage of water through a semipermeable membrane b.the division of the nucleus of a body cell c.the maintena
Mark if the statement about Benin is correct. A. Benin City was the well-organized capital of Benin. B. Benin dominated the rain forest and the coastal regions
15 liters increased by 60℅