meekb18 meekb18
  • 04-08-2020
  • Mathematics
contestada

a pack of 4 choclates cost 1.80 pounds how much is the price per unit

Respuesta :

monicadasilva04 monicadasilva04
  • 04-08-2020

Answer:

0.45p

Step-by-step explanation:

4 chocolates = £1.80

1 chocolate =  x

x= 1.80× 1 = 1.80÷4 = 0.45p

1 = 0.45p

I HOPE THIS HELPED :)

Answer Link

Otras preguntas

Hi can somebody help me solve this? X+2.6=10.4
The Andromeda Galaxy (our nearest spiral neighbor) has spectral lines that show a blue shift. From this we may conclude that:
smooth spanish speakers help Cómo dirías en español, “I do this for you.”? Solo escoge una respuesta. Select 1 correct answer(s) Question 8 options: Hago esto a
anyone need help right away lease let me know! it can be anything
Write and solve an addition or subtraction equation to find the missing angle measure
7. Which organism would usually be in the fourth trophic level? (a) rats (b) humans (c) rabbits (d) hawks
What is the basic purpose of financial accounting ?
Where in your report should you put a statement of your claim or main point? A. right beneath the title of your report B. the introduction and the conclusion C.
What are the two main things that determine climate?
What is the main goal of the pacific region coastal program? a. to end fishing along the pacific coast b. restore wetland and forest habitats c. provide jobs d.