steventapsoba59 steventapsoba59
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

Nina goes to the neighborhood store to buy 14 rolls of toilet paper. If she spent $20.02 in all for her purchase, how much does one roll of toilet paper cost?

Respuesta :

Pizzaunicorn48
Pizzaunicorn48 Pizzaunicorn48
  • 01-09-2020

Answer:

Each roll is $1.43.

Step-by-step explanation:

20.02 ÷ 14 = 1.43.

1.43 × 14 = 20.02.

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statement is correct​
WEEKAralin1Mga Samahang pKalagayang PaniGawain 1: Isa-isahin at bigyang kahulugan ang mga ideolong pag-unlad ng nasyonalismo sa Timog at Kanlurang AsyIdeolohiya
PLS I NEED HELP and NO BITLY
Un guepardo está persiguiendo a una gacela que corre a 90km/h. Le separa de ella una distancia de 20 m y lleva una velocidad de 97km/h, que mantiene durante 9s.
Question and answer options in photo please help Zoom in if needed​
if ax+bx=a^2-b^2 then what is the value of x​
What is the measure of Zx? Angles are not necessarily drawn to scale.
help please asappp i am so confused
Heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp me
Lee la conversación entre Rodrigo y Marielena. RODRIGO: Hola. ¿Vienes al mercado del aire libre conmigo? MARIELENA: Sí voy contigo. ¿Vamos en mi carro? RODRIGO