gabyyy9551 gabyyy9551
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

decide which of the two given
prices is the better deal and explain why. You can buy shampoo in a 6-ounce bottle for $3.99 or in a
14-ounce bottle for $9.49.

Respuesta :

patelaryan040704 patelaryan040704
  • 04-09-2020

Answer:

14 ounce bottle

Step-by-step explanation:

I just got the answer right :)

Answer Link

Otras preguntas

In legislative terms, a bill is a proposal A. made in the House of Representatives. B. made in the Senate. C. for any law. D. that has reached committee for
Why Is Diffusion Important To Plants And Animals?
Which groups led the quest for Mexican independence?
How did the Renaissance shape European art thought and religion
which ratio is equivalent to 5/10
How did the Renaissance shape European art thought and religion
what is an expression that describes the relationship between each input and output
Which substance can not be decomposed by a chemical change? (1) AlCl3 (3) HI (2) H2O (4) Cu
As ice melts at standard pressure, its temperature remains at 0°C until ithas completely melted. Its potential energy(1) decreases(2) increases(3) remains the s
What were the causes of the Mexican-American War?