demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

What might geneticists learn about genes by studying rna.
three types of health
Which expression represents the number rewritten in a + bi form?
A chemical reaction took 7380 seconds. How many hours did the reaction take? If necessary, round your answer to the nearest hundredth of an hour.
The governors in the colonies usually promoted the needs of the colonists rather than promoting British interests. True or false?
which species biological calssification translates to the goddess of hairy shellfish and was first discovered in the pacific ocean in 2005
Determine the axis of symmetry for the function f(x)=-2(x+3)^2-5
Genet multiplied a 3-digit number by 1002 and got AB007C, where A, B, and C stand for digits. What was Genet's original 3-digit number?
Wowee Appliances is setting up production and distribution facilities in India to meet the growing demand there. The company's executives want the human resourc
Which leader declared that "the torch has been passed to a new generation of Americans"?