shaniap2008 shaniap2008
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers $6 what is the cost of 1 marker

Respuesta :

soapie2023
soapie2023 soapie2023
  • 01-10-2020

Answer:

$0.30

Step-by-step explanation:

because 6/20 is 0.30

Answer Link

Otras preguntas

E. coli causes diarrhea when food infected by this bacteria is consumed. However, E.coli also aids in the digestion of food. Which of the following statement ju
Find all complex solutions of the equation x^4 + x^2 - 6 = 0
factor 4x^3-16x^2+12-3x
why is frying an egg an example of a chemical change? A- atoms are lost during the reaction as bonds are broken. B- atoms are gained during the reaction as new
Sally has a piece of rope that is 3/4 of a foot long Tomas has a piece of rope that is 1/2 of a foot-long Mitch has a piece of rope that is 1/3 of a foot-long h
36 is 72% of what number
how many cups is 10 qt
How did FDR’s philosophy of government differ from the philosophies of Coolidge and Hoover? A. FDR believed government support of business would help ordinary
Multiply the equation (t-7)^3
What did de Tocqueville warn might threaten American civic life and democracy? an increase in voluntarism a desire for personal gain over the common good intern