gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Use the quadratic formula to solve for the roots of the following equation. x ^2 – 4x + 13 = 0
During a new moon, the moon is
please help me with this geometry question image attached
The east coast megalopolises faces serious problems because of
Find cscx if sinx+cotx cosx= sqrt3
What is 2 1/6 ft= to inches as a mixed number?
there are many reasons why people should buy hybrid automobiles. first hybrid automoblies are good for the environment . second, people who own hybrid automobli
Define proportional representation
Which chemical equation is balanced? This is timed, please help!
The definition of an angle uses the undefined term_______. line plane pointray​