adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Ohnny walks 900 meters to the store to buy a candy bar. He then walks back home. His total trip took him 30 minutes. What was his average speed? 0 points 1 m/s
What’s is Junior’s real name?
Based on the timeline, when did Alfred the Great become king of Wessex? O 449 CE O 871 CE 899 CE O 1066 CE
write a poem about teachers in English ​please I will give you many points
which of the following is the correct conversion rate to multiply by in order to convert from meters per second to centimeters per second 100 seconds/1 m 100 m/
veintisiete - once =​
30 POINTS! PLEASE ANSWER QUICK!!!When coding in html, do you put [tex]<[/tex]html[tex]>[/tex] or [tex]<[/tex]!DOCTYPE html[tex]>[/tex] first? Does i
Really easy it's physics.
What is theme(2 points)
Software is nothing but a piece of code or set of instructions written in a chip to run a hardware device on the Computer. O True O False​